Su Kaçağı Tespiti Cihazla Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı tespiti konusunda modern cihazla su kaçağı bulma hizmeti vermekteyiz. Termal kamera ve hassas dinleme cihazlarıyla kırıp dökmeden noktasal su kaçağı tespiti yapmaktayız. Modern çözümlerimiz sayesinde su kaçağı tamiratı boyunca ortalık fazla kirlenmez, tamirat süresi çok kısalır.

Su Kaçağı Tespiti Cihazla Su Kaçağı Bulma

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı genellikle eskiyerek özelliklerini kaybeden veya dış bir etkiyle zarar gören tesisat borularından, klozet, küvet,duşakabin ve lavabo gider bağlantılarından ve bunların gövdeleri üzerinde oluşan çatlaklardan dolayı oluşur. Bazen alt komşunuz tarafından haberdar edildiğiniz bu tip su kaçakları gizliden hareketle uzun zaman içinde kendilerini gösterirler ve tespitleri de çoğu zaman oldukça zordur.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı tespiti günümüzde eskiden olduğundan daha kolaydır. Geçmişte su kaçağı tespiti  genellikle tahmine dayalı olarak yapılırdı ve istenilen sonuçlar kolay alınamazdı. Kaçak yerinin bulunduğu sanılarak yapılan tamiratlardan bir zaman sonra kaçağın devam ettiği yönünde haberler gelirdi. Bazen bu sorunun çözümü aylar boyu sürerdi.
Oysa günümüzde hassas dinleme cihazları ve termal kameralar sayesinde noktasal su kaçağı tespiti yapmak mümkün. Firmamız cihazla su kaçağı tespitiiçin son sistem ses dinleme cihazlarını kullanarak su kaçağının oluştuğu noktada ortaya çıkması muhtemel su sesini takip etmektedir. Beklenen su kaçağı sesinin yetersiz veya hiç olmaması durumundaysa su girişi şehir su şebekesinden ayrılır ve bu noktadan basınç artırıcı cihaza bağlanarak dahili basınç artırılmasıyla kaçak noktasında ses oluşturmaya çalışılır. Cihazın tespit ettiği en yüksek sesin olduğu nokta tam da kaçağın olduğu noktadır. Su kaçağı arama çalışmaları sırasında bazı durumlarda termal kamera kullandığımız da olmaktadır. Termal kamerayla su kaçağı bulma işleminde kaçak suyun  zemin ve yüzeyler içinde yarattığı ısıl farklardan yola çıkılarak su kaçağının oluştuğu noktaya ulaşılır. 

Noktasal Su Kaçağı Bulma

Görüldüğü gibi profesyonel cihazla su kaçağı bulma işlemi sayesinde ortalık gereksiz kırıp dökülerek pisletilmemiş, maliyetler boş yere artırılmamış ve en önemlisi zaman size kalmıştır.

Su tesisatçı firmamız kesintisiz  cihazla su kaçağı bulma yanında cihazla tıkanıklık açma ve cihazla petek temizliği hizmetleri de vermektedir. Her türlü sıhhi tesisat sorununuzda, su tesisatçısı olarak 7×24 hizmetinizdeyiz.

Su kaçağı tespiti konusunda modern cihazla su kaçağı bulma hizmeti vermekteyiz. Termal kamera ve hassas dinleme cihazlarıyla kırıp dökmeden noktasal su kaçağı tespiti yapmaktayız.